Wśród części osób zdających egzamin państwowy występuje brak umiejętności spostrzegania znaków pionowych, w konsekwencji częste przejeżdżanie obok znaku drogowego bez jego zauważenia. Ponadto zbyt często dochodzi do nierozpoznawania na powierzchni jezdni znaków poziomych, co prowadzi do gwałtownych nie poprzedzonych obserwacją i sygnalizowaniem zmian pasów ruchu.







